possidi - possidi paradise hotel

possidi - possidi paradise hotel

Posted by roxana 
ama
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 05, 2008 11:18AM
Nu prea conteaza la ce ora ajungi. Sa fie dupa 12 cred. Noi am ajuns pe la 16, si nu au fost probleme. Iar predarea camerei trebuie s-o faci pana in 12. La faza asta sunt de treaba ca in Paralia trebuia sa predai camera cum te trezeai.
magda
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 06, 2008 06:33AM
Buna. Alte informatii despre Posidi Paradise? Si eu merg din 11 august.
ama
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 07, 2008 07:53AM
Salut! Ce te-ar interesa?
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 07, 2008 11:46AM
Nu are nimeni poze de acolo sa vedem si noi?Nu numai cu hotelul ,si cu statiunea.
ama
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 07, 2008 12:56PM
Problema este ca nu ai ce sa vezi. Adica in Possidi nu este nimic. Este ca un satuc, nu sunt magazine, inafara de vreo doua, trei chioscuri, un magazin de bijuterii la intrare in statiune si cateva taverne si cand zic cateva inseaman vreo 4,5. In afara de vilele in care sunt cazati turisti in majoritatea lor greci, romanisi sarbi, si de soseaua care duce acolo mai este o starduta pe malul marii, poti sa o asimilezi unei faleze pe care te plimbi seara ca altceva oricum nu ai ce face.Si sa nu crezi ca am suferit pentru ca nu era galagia de la noi , dar nici chiar asa.
In rest mai e un club intr-o margine a statiunii, dar nu am fost ca l-am gasit prea tarziu, si eram si cu copii dupa noi.Deci din punctul meu de vedere nu se poate numi statiune. Singurele poze pe care le-am facut sunt cu hotelul si marea care este f.frumoasa desi sunt pietre in apa-adica asa cam cum ai turna ciment. Insa daca sunteti cu masina proprie puteti merge in statiunile apropiate care sunt mai animate si sunt cam la 15 minute departare, au si magazine si taverne si sunt mai frumoase- Kalitea de exemplu-, puteti alege excursii desi costa ceva, sau puteti merge si vizita Salonicul care este un oras mare si frumos.
Nu vreau sa te dezamagesc, dar mie nu mi-a spus nimic locul ala, si mi-a parut drept un loc unde nu se intampla nimic, tare plictisitor. Daca mai vrei sa stii cea iti raspund cu placere. Drum bun si vacata placuta.
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 08, 2008 07:42AM
Multumesc mult "ama".Nici eu nu cred ca o sa plang dupa agitatia de la noi.Mai ales ca mergem cu masina personala tocmai pt a nu sta sa ne plictisim.Si,sincer,dupa tot stresul de care am avut parte anul asta,eu si sotul meu chiar simtim nevoia sa avem si putina liniste.
gurtavenco
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 10, 2008 05:39PM
possidi paradise nu e un hotel de 4stele.ptr cei ce mergeti cu masina,probleme pot fi in macedonia daca mergeti pe acolo;se repeta povestea bulgareasca=spaga la politai e intre 10 si 20 euro.la hotel,apa calda e de la baterii solare,nu are presiune ,iar la orele de varf lipseste.instalatia de aer conditionat e veche si practic nefunctionala.curatenia in camere se face aleator si de obicei intre orele 13-16.piscina e mica si se inchide la ora 19.masa e aceeasi in fiecare zi.statiunea e f mica si nu ai ce face practic acolo.incercarea mea de a conversa pe net cu cei de-acolo a esuat .nu am primit nici un raspuns la nemultimirile comunicate.imi pare rau ca am ales possidi si nici odata nu am sa mai trec pe acolo.din arad,va doresc sa va inarmati cu rabdare si sa lasati nervii la oparte.
LAZAR IULIAN
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 18, 2008 02:25PM
Ocoliti acest hotel si acesta statiune.Nu exista teren de tenis,teren de joaca pt. copii,nu exista cablu tv,nu sunt telefoane in toate camerele cum spun in oferta.Sunt doar cateva taverne cu preturi foarte mari(7 sardine de 6 cm lungime-6,5 euro),bere 4 euro.Nu exista locuri de distractie,nu exista magazine.Mancarea la hotel este aceiasi in fiecare zi si foarte putine feluri .
La piscina ai acces de la 7-11 am si de la 15-19 pm.Apa marii este foarte limpede,sunt foarte multe pietre si arici de mare care inteapa rau.Nu ai presiune la apa calda menajera,nu se schimba asternuturile-dezamagire totala.Din Bucuresti am mers 13 ore cu masina iar in apropiere de statiune daca nu ai sistem de navigatie ,nu ajungi. Deci inca odata nu mergeti in aceasta ,,statiune''.
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 20, 2008 02:34PM
"magda",asteptam si impresiile tale la intoarcerea de la possidi.poate ai tu ceva de bine de zis ca deja parca mi-a trecut tot cheful de concediu cand vad ca toata lumea se plange de hotel si de statiune.dar ce sa fac,am apucat sa cumpar biletul.am vrut anul asta sa mergem undeva unde nu am mai foat.la paralia,atena deja am fost in anii trecuti.
CRISTINA ILIE
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 25, 2008 01:55PM
A fost cel mai oribil concediu din viata mea. Asteptam sa gasim ceva deosebit , dar TEAPA, nu am gasit nimic de fapt . Nu sunt magazine (doar 2 buticuri), cateva taverne , plaja mica si plina de pietre .De hotel ,( daca se poate numi hotel) , clar nu este de 4 stele.Menajerele nu prea se ocupau de curatenie, apa calda cam rar.In 7 zile care am stat , la micul dejun am mancat acelasi lucru. Preturile sunt foarte mari : pizza :13 euro , pepsi 0.5 - 3.5 euro , bere - 4 euro , inghetata - 5 euro.
In concluzie , nu merita sa va cheltuiti banii degeaba.
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
September 09, 2008 01:13PM
.....salut..am fost la possidi paradise...hotelul nu e de 4 stars,cred ca -3..ok...aerul conditionat la unele din corpurile vilelor care compun hotelul mai mult fac zgomot(instalatii de subsol cu aeroterme)decit racoare, de altfel tin locul bubuiturilor din discotecile de pe litoralul romanesc,dac nimeresti aici esti omorit cu zile,alte camere au si noile instaltii de ac.,aici e mai liniste...se schimba lenjeria si fetele din bulgaria dau cu mopul in fiecare zi,parcarea e inchisa si trebe sa folosesti cardul pe care il primesti pt, camera si la cuplarea electricitatii in aceasta,,cam mica dar e ok..no problem poti parca fara grija pe linga hotel,lipsa toatala de hoti,numai daca faceti voi aceasta complectare,in rest e ok...mincarea e buna(acum depinde din ce medii veniti fiecare ,am citit destula vrajeala ca ar fi aceiasi in fiecare zi,dar uitau sa spuna cite feluri si ce mixari se puteau face cu acestea...)..nu muriti de foame ,fiti siguri ca veti manca ,aproape ca porcii,destul si foarte variat...seara te intrebau daca doresti ceva de baut care se platea,iar daca nu voiai no problem iti luau paharele de pe masa ca sa-ti faca loc la farfuriile care umpleau masa ..dimineata la fel,aveai doua feluri de suc de fructe cam alungite cu apa sa nu ti-se aplece,mancare multa si variata...ok....partea cu piscina...mica dar ba fratilor daca mergeti la marea egee pai ce dracu va mai trebe piscina(vaxuri de ratati ai soartei care uita de unde pleaca si unde au ajung, deh ,basini de smecheri fara smecherii)plaja destula pe toata penin(sula daca nu esti cu masina ,esti fiul ploii)kasandra pe toata coasta de jur in prejur are plaje superbe si apa cristal si smarald,....o sa revin .....
Re: possidi - possidi paradise hotel
September 15, 2008 09:17AM
buna,sunt de acord in totalitate cu ce spune iohan.acum 5 zile ne-am intors de la possidi paradise.ne-a placut.am fost cu masina si a fost ok.in fiecare seara mergeam in alta parte.slava domnului, pe tot bratul kassandra sunt o gramada de locuri cu agitatie ,magazine,terase,etc.
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
September 25, 2008 12:23PM
...bravo ionitoaia...!...asa e cind ai cu ce sa te misti ,ai fost ,ai vazut si chiar ai invins!..bine ca n-ai murit de foame si nu ai zacut pe plaja din fata hotelului ca erai de mult uscat si dus(scuze de gluma)!..asta daca te luai dupa diversionistii de ocazie care te faceau sa crezi ca cine stie in ce dracu cocalarie de duci.in general la hotel e ok...ce nu mi-a placut si trebuie sa punctez ...paturile bai fratilor ,n-aveau marginare la saltele si te pomeneai rapid intre ele(paturile) ca mai si alunecau din cauza gresiei de pe podea sau doamne fereste pe jos...iar ca o ultima sugestie ,terminati bai vere cu aerul ala conditionat de pe vremea lui pasvante chiorul ,puneti naiba ceva mai modern(asta daca aud cei de la hotel,ca de inteles ,,stiu ei asta mai de demult)..si in sfirsit mint aia care zic ca nu venea sau nu ajungea apa calda de dus atit cit trebuia,cum dracu se facea ca atit cit am fost eu n-a lipsit...la fel si cu politistii bulgarii care te opreu numai daca incalcai niscai reguli si atunci, bai tata, sa-i multumesti balcanismului ca iti primea spaga pe care tu singur incercai so io dai ...in rest spunti-mi si mie cum aratau militienii din grecia ca pe cuvint de onoare cit am umblat pe acolo cu masina nu am vazut nici picior si nici radare sau alte feluri de pindarie,,,,..asta cred eu ca e un respect ce se cuvine celor care aduc venturili pe aacolo!...dintre plaje mi-a placut cea de la Fourca,,lina si iar lina intrarea in apa si putin adinca...curata si smaralda!...poate am sa mai revin..sa zic cite ceva si despre altele (plaje solare si nu chiar)....dar publice ....foarte multe!
iohan
...this year....merem sa ne bronzam si sa devenim ,,romi,,!..in amoudia!
March 05, 2009 03:41PM
....PLECAREA LUNI 31 AUGUSTUS!smileys with beer..CU CINE?ASTEPT RAPUNSURILI!
luana
Re: possidi - dolphin beach hotel
May 31, 2009 07:10AM
Va rog sa imi spuneti daca ati petrcut vacanta la Dolphin Beach si daca totul e OK. Orice parere e binevenita.Eu vreau sa merg in august 2009, vreau sa fac rezervarea, asa ca as avea nevoie de orice info. de asemenea, in cazul in care exista recomandari pt hoteluri in aceasta zona.
Multumiri
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
June 13, 2009 11:16AM
thumbs up....Draga Luana....am fost la paradiss possidi hotel si este vecin cu Dholfin Beach,l-am vizitat pt, ca am avut citiva prieteni cazati acolo,sunt camere mari cu tot tacamul ,inclusiv plita,care nu-ti va fi necesara pt. ca mancarea este foarte multa si buna si se serveste stil bufet,...demipensiune(e normal pt. ca la pranz numai de mancare nu-ti arde )!..plaja este la citiva metri in fata hotelului,pietroasa si cu multi arici de mare(trebe sa-ti cumperi pantofi de apa,se gasesc pe la metro si sunt 16 lei,parca sa zic,ieftini oricum dar care iti vor fi foarte folositori,ok?),daca nu ,ai citeva magazinute linga hotel de unde poti cumpara!..nu te speria!..exista nenumarate plaje in apropiere cu nisip si fara arici,sunt splendide,acum depinde de tine daca poti merge citiva km. pe jos,ar fi bine sa fii cu masina, dealtfel poti merge oriunde in peninsula sa vizitezi ,si sa profiti de oferta grcilor in materie de gastronomie si distractie!..deci dupa parerea me aeste ok..poti opta pt. acest hotel!..daca mai vrei sa ma intrebi ceva poti s-o faci oricind ai placerea si puterea...thumbs up!iohan!
Re: possidi - possidi paradise hotel
June 15, 2009 02:49PM
cine vrea in kalitheea..25 07 2009?
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 18, 2009 08:20PM
Quote
iohaniohan
cine vrea in kalitheea..25 07 2009?
salut dc intrebi? mergi incolo?
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 20, 2009 06:14PM
Quote
mihaiN
Quote
iohaniohan
cine vrea in kalitheea..25 07 2009?
salut dc intrebi? mergi incolo?


..sigur ca da!hot smiley
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login