possidi - possidi paradise hotel

possidi - possidi paradise hotel

Posted by roxana 
claudia
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 17, 2006 06:55AM
Pt.toti cei care vom fi in august la Possidi Paradise:
Chiar nu exista nimic frumos in acel loc?Spune-mi ceva incurajator,te rog.
Kalithea este departe?Tu cum te-ai distrat?
Cum sunt camerele,mancarea?Se organizeaza seara greceasca?


Exista si lucruri frumoase , doar esti in vacanta !
Kalithea ca si multe alte statiuni sunt destul de aproape iar daca esti cu masina nu e nici o problema .
Cam din 3 in 3 km apare cate o "statiune" unele chiar mari si frumoase confused smileyKALA FURKA , SIVIRI ,KALITHEA,HANIOTI(super fain), PEFKOHORI , deci ai unde merge .
Camerele sunt mari cu o terasa imensa si o baie mare .Toate sunt curate (zilnic se face curatenie si se schimba des asternuturile) .Cu aerul conditionat am avut probleme...nu prea era .Mancare este destula si buna in general , bufet suedez si dimineata si seara .E si un chelner roman (bonus!!) care iti mai poate da relatii despre imprejurimi !
Seara greceasca se organizeaza in Kalithea si costa cam 25-30 euro .
Iar pt. plaja mai bine mergi inca 2 km si ai o plaja imensa cu nisip si intrare lina in mare , decat in fata hotelului .
claudia
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 17, 2006 07:00AM
Sa va arat parerile proaste:
Nu stiu cu ce agentie mergi tu si in ce brosura ai vazut hotelul dar......dezamagirea generala a celor care am fost din data de 2 iulie (f. multi romani din toate zonele tarii) a fost ca nu au corespuns datele din brosura ag. Mareea cu ce am gasit la fata locului .
Adica :in brosura era trecut **internet- nu a existat niciodata la hotel internet
**piscina -este incredibil de mica pt. capacitatea hotelului (practic e pt. copii , nu e mai mare decat o piscina din curtea unei vile particulare)
** sezlonguri -erau........6 langa piscina cam la ~ 200 pers.ce ar incapea in hotel
** sauna -nu exista ;
** izvor termal - nu exista ;
**hidromasaj -de unde ? ;
**minimarket -nu , era unul si singurul cam la 200 m. de hotel (un fel de ABC) ;
**teren de tenis -exista dar cu 8 euro/pers./ora inchirierea
De la sala de mese nu poti lua absolut nimic in camera (de ex. dimineata pt. cei ce nu se pot rezi asa de repede , pt. copii in general) patronul hotelului e supravegheaza non stop orice miscare .
In afara hotelului mai sunt cam 3-4 taverne si o pizzerie ,magazine nu sunt , in 5 minute "strabati statiunea" de la un capat la altul ."Plaja" din fata hotelului e plina de piertis si bolovani ca si intrarea in mare de fapt ,iar inchirierea a 2 sezlong.+ umbreluta e 5 euro , dar cam la 2 km. de hotel gasesti plaja cata vrei si f. frumoasa ,cu nisip .
Daca mai vrei si alte detali sa ma intrebi .
Daca vrei liniste deplina aici vei avea .
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 17, 2006 07:15AM
Cu toate informatiile acestea noi parca mi-a disparut entuziasmul....E chiar usor deprimant sa descoperi ca nu vei avea parte de vacanta perfecta...Trist!!
cristina
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 16, 2006 09:54AM
Buna ziua,

din cate deduc din cele evocate anterior, sunteti cateva peroane care deja v-ati petrecut vacantele in hotelul possidi, de aceea am rugamintea sa-mi scrieti si mie cateva randuri si impresii despre aceasta locatie, dar pe mail. Va multumesc tare mult.
cris@ardaf.ro
Laura
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 23, 2006 06:15AM
Buna,

Am vazut ca pleci in Possidi in septembrie, in 2 septembrie o sa ajung si eu. Ai cumva mai multe informatii despre ce se intampla acum pe acolo?(incendii.... la stiri nu spun tocmai lucruri bune).

Laura
Brasov, 23.08.2006
Alina
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 23, 2006 11:54AM
am gasit site-uri cu informatii si poze despre acest hotel:

[www.possidiparadise.gr]
si
[www.ellada.net]

Eu zic ca arata foarte bine. Cat despre plaja, chiar daca e stancoasa fix langa hotel, mai mergem putin si gasim noi si o plaja buna prin apropiere, ca doar e peninsula...e toata numai plaje smiling smiley
dana
Re: possidi - possidi paradise hotel
September 01, 2006 10:13PM
Salutari. Eu tocmai ce ma-m intors din aceasta "statiune" si din acest hotel. Pana la urma a fost o.k. dar stii cum se spune "la pomul laudat sa nu te duci cu sacul" imaginile de pe site-ul hotelului sunt o.k. dar in realitate nu este chiar asa. Sunt foarte multi romani in hotel vreo 85%, plaja este muzerabila dar noi ne-am dus la COCUS BEACH o locatie superba in apropiere ca eram cu masina, unde stateam pe sezlong si nu pleteam decat consumatia, pe cand pe plaja hotelului erau 5 euro 2 sezlonguri si o umbrela si nu primeai nimic in schimb. Mancarea a fost super buna si foarte variata si proaspata, noi am primit o camera buna dar au si camere naspa. Piscinuta este destul de micuta, ne-au adus sezlonguri la piscina numai dupa ce o doamna din Cluj a ridicat vocea si acolo alea nu le plateai.
Statiunea super plictisitoare, nu prea ai ce sa faci acolo, decat sa dormi si sa te plimbi, liniste ca la sanatoriu, nu tu viata de noapte si distractii ca in Paralia.
Drumul cu masina, lung, obositor, cu multe peripetii la bulgari (radaruri, vamesi nesimtit etc.) si multe taxe de achitat.
Una peste alta l-asi putea numi un concediu reusit.
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
May 14, 2008 03:28PM
.....cine poate spune acum in 2008..ceva ce ati vazut la paradise possidi hotel,despre drum si despre masa si cazarea de la hotel...iohan...cine pleaca pe 24,august 2008 cu masina/.....?...si daca sunt arici de mare...si de unde ati luat talpici contra lor,poate sunt tintari,gargauni si mai stiu ce tauni//....ce nu trebe sa-ti lipseasca/..etc..multumesc anticipat ....astept...!//...ies din tara pe la bechet-dolj....radare ,politie ????
iuliana
Re: possidi - possidi paradise hotel
June 26, 2008 05:39PM
sall ... si eu am fost la hotelul asta si a fost fain au conditii bune winking smiley merita sa mergeti winking smiley
Gio
Hotelul Possidi Paradise
July 06, 2008 10:48PM
Pentru toti cei interesati sa cunoasca ce ofera hotelul cu adevarat si nu ceea ce este scris in ofertele date de managementul hotelului catre agentiile de turism,va voi spune in cele ce urmeaza.Cazarea in sine,este bunicica.Aerul conditionat este de fapt o instalatie veche care face mai mult zgomot decat aer.In rest curatenia in camere este buna.Apa calda este iarasi o problema!- pentru ca au instalatie solara de incalzit apa.Deci cine e primul apuca...ultimii insa,fac baie cu apa mai rece...TV satelit!!!!.... O mare minciuna!!! Doar antena de camera care prinde cateva posturi de televiziune grecesti ce nu se vad bine,va dati seama.Parcarea destul de mica in comparatie cu numarul de camere...La fel deci-cine e primul parcheaza.Cine ajunge tarziu,lasa masina pe unde apuca.Demipensiunea este bunicica,desi cu foarte mici modificari,meniul zilnic e cam acelasi.Aveti grija k seara dak vreti sa beti ceva la cina,va vor taxa bine de tot la bauturi,inclusiv la apa de un litru.Nimeni nu va va spune ca cea ce comandati costa.Abia cand vi se aduc la masa,vi se pune bonul in fata.Nu am vazut nici sala de tenis,nici teren de baschet,nici teren de volei,nimic.La piscina este o alta problema.Au si jacuzzi,dar merge cand vrea managera.Daca faci plaja la piscina,esti deranjat invariabil cu intrebarea :"Doriti sa beti ceva?" Iar dak chiar nu poti sau nu vrei sa iei nimic,ti se spune da umbrela la piscina este 3 euro.
Sunt multe de spus care nu fac altceva decat sa ma determine ca pe viitor sa nu mai merg la un astfel de hotel.Daca doriti mai multe detalii va rog sa ma contactati la adresa de e-mail : porta_sa@yahoo.com
Cosmin
Re: possidi
July 07, 2008 09:06PM
Pentru iohan:

salutare, sunt din Craiova si in noaptea de 24 - 25 august plec spre possidi.
Intentionez sa trec tot pe la Bechet. Daca esti interesat da-mi un mail la cosmin.gugu@gmail.com. Eu merg la Dolphin Beach pentru 9 zile si apoi vreo 2-3 zile spre Kalambaka...
Referitor la Possidi Paradise, alaltaieri s-a intors o colega de-a mea si a fost super multumita.
Intr-adevar plaja lasa de dorit si sunt arici de mare. Dar curatenia, mancarea si toate cele spune ca au fost OK!!!
Bogdan
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 14, 2008 07:39PM
Salut
as vrea si io mai multe informatii despre:
1.plaja..(ce sunt aricii aia de mare despre kre se vb si cat sunt de periculosi)
2.piscina ( eu am vazut ca sunt 2)
3.terenurile de baschet fotbal tenis, sunt ? sau e doar vrajala?
4.inchirieri atv uri , scootere, biciclete, ceva sunt ?
5. cat mai multe informatii despre acest hotel si aceasta statiune

dak putetzi sa-mi scrietzi la E-mail: ze_bogdanovici@yahoo.com


Multumesc. Astept E-MAIL
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 16, 2008 04:19PM
..salut...astept mai multi viitori colegi de calatorie pt. data de 24spre25 august2008spre posidi....cu citi mai multi cu atit mai bine!...
ionitoaia
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 22, 2008 09:25AM
Buna,
Pleaca cineva pe 3 noaptea in Grecia?Pe 4 trebuie sa fim in Possidi,hotel Possidi Paradise.Cautam parteneri de drum.Zic ca ar fi bine sa fim mai multe masini cand tranzitam Bulgaria.Noi plecam 2 persoane cu masina personala.
ionitoaia
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 22, 2008 12:30PM
Buna?
In ce perioada vrei sa mergi la Possidi?Noi ne-am facut deja rezervare .4-10 sep
ama
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 27, 2008 08:21AM
Ne-am intors de o saptamana de la Possidi Paradice. Drum lung, obositor, dar posibil de facut. Cat despre statiune daca doriti liniste ca la Olanesti puteti merge. Nu se poate numi statiune. Sunt doar vre-o cateva vilute gen pensiuni. Hotelul este curat dar nu va ganditi ca sunt alea patru stele pe care le gasiti in vest sau chiar la noi. Exista o alta acceptiune a stelelor acolo. Personalul nu este asa de prietenos sau mai bine zis serviabil. Masa este mai variata seara si nu la micul dejun, insa seara , ceea ce mi s-a parut ciudat si anormal, nu primesti nimic de baut in pretul mesei nici macar apa. Plaja nu are nisip fin este mai mult pietros insa e curata, poti folosi sejlongurile si este de ajuns sa comanzi o cafea, apa e f.curata, insa sunt arici de mare, nu asa de speriat dar sunt, sunt si meduze- apropo una l-a cipit pe baietelul meu si a facut o alergie cam uratica. Magazine - nu- asa cum ati citit gen chiosc chiar dac a le numesc supermarket. Putei merge insa in excursii cu vaporul si sunt dragute, se poate face turul peninsulei daca sunteti cu masina, sunt si statiuni mai mari in apropiere unde sunt mai multe taverne si magazine. Nu puteti inchiria nimic din cate am vazut eu: nu bicclete, nu atv , nimic. In concluzie nu prea ai ce face, insa marea e foarte frumoasa si celor care le plac locurile izolate le va placea. Oricum celor care au luat deja bilete le urez vacanta cat mai placuta!
Re: possidi - possidi paradise hotel
July 31, 2008 08:16AM
Buna,
Spune-mi te rog,hotelul are parcare si cam cat costa?Noi plecam in septembrie cu masina personala.
Multumesc!
ama
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 04, 2008 09:59AM
Hotelul are parcare, este in spatele corpurilor , nu se plateste nimic, si este inchisa, se poate deschide doar cu cartela pe care o primesti la cazare pentru camera. Drum bun si distractie placura!
iohan
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 05, 2008 07:04AM
..scuze!..dar as vrea sa stiu la ce ora ati facut intrarea la hotel!...dar iesirea?..in afara de cosmin,mai e cineva angajat in aceasta aventura pe 24 - 25 august spre possidi paradise/?
Re: possidi - possidi paradise hotel
August 05, 2008 10:31AM
cat stati?noi pe 4 sept avem prima zi de cazare.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login